RCR Distribution.cz

Distributor skla RCR Cristelleria Italiana pro Českou a Slovenskou Republiku

ilustračný obrázok ilustračný obrázok ilustračný obrázok

RCR Cristalleria Italiana

RCR Cristalleria Italiana patří k největším světovým producentům křišťálu na světě. Výrobní kapacity RCR se nacházejí v srdci Italského Toskánska, ve městě zvaném Colle di Val d'Elsa.

RCR vzniklo v roce 1967 fúzí dvou sklářských hutí a hrdě pokračuje ve sklářské tradici oblasti Val d'Elsa. Kontinuální technologické inovace jsou nedílnou součástí hodnot společnosti již od roku 1973, kdy byla zprovozněna první zcela elektrická pec a první automatická výrobní linka. Roku 1975 RCR uvedla do provozu první výrobní linku na výrobu křišťálových kalíšků na nožce. Poslední zásadní inovace se pak týkala samotného materiálu, kdy byl olovnatý křišťál nahrazen inovativním bezolovnatým materiálem LUXION®.

RCR je 100% "made in Italy". Výroba má vysoký stupeň vertikální integrace, jež umožňuje zvládat celý výrobní proces od designu výrobku, přes výrobu forem a uzpůsobení výrobních linek, až po komercionalizaci a distribuci v Itálii a zahraničí. 

RCR cílí své snahy na zdroje technologického a vědeckého výzkumu. Investuje rovněž do zdrojů trvale udržitelného rozvoje. Výrazný podíl elektřiny, které výroba spotřebuje, vzniká v solární elektrárně RCR. Vše ve snaze podnikat se slušností a přispívat svým dílem k enviromentální rovnováze regionu. 

Historie RCR Cristalleria Italiana

• 1967 – Společnost CALP, předchůdce RCR Cristalleria Italiana, vznikla sloučením dvou místních sklářských firem – CALB a La Piana. Obě mateřské společnosti mají již v té době na Italském trhu vynikající pověst a vycházejí z tradičního řemeslného umění Italských sklářů.

• 1973 – CALP uvedla do provozu první elektrickou pec a první automatickou linku

• 1975 – zahájena automatická výroba kalíšků

• 1987 – 2003 – akcie společnosti vstoupily na Milánskou burzu

• 1996 – společnost získala certifikaci UNI EN ISO 900011997

• 2000 – byla instalována největší elektrická pec na tavení křišťálu na světě

• 2004 – dosažení cílů programu Vision 2000

• 2007 – CALP mění jméno na RCR Cristalleria Italiana

• 2008 – Zrození nového bezolovnatého křišťálu LUXION® Jde o zcela revoluční materiál vyvinutý laboratořemi RCR, na který společnost získává mezinárodní patent.

• 2010 – RCR Cristalleria Italiana zvyšuje image značky

Vize: "Stát se nejspolehlivějším a nejinovativnějším dodavatelem křišťálového skla nejvyšší kvality. Být pravou kvintesencí předního Italského designu, která se dotkne všech aspektů života svých zákazníků."  

Mise: Průmyslová výroba křišťálu s řemeslným citem a péčí. 

Kontakt

René Tengler (jednatel)

astragold@astragold.com

+420 737 248 830

8:00 - 14:00 po-pá

 

Sklad, showroom:

ASTRA GOLD, s.r.o.

Dubická 985/36

470 01 Česká Lípa

 

Předvolby soukromí
Soubory cookie používáme k vylepšení vaší návštěvy tohoto webu, k analýze jeho výkonu a ke shromažďování údajů o jeho používání. Můžeme k tomu použít nástroje a služby třetích stran a shromážděná data mohou být přenášena partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny soubory cookie“ vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti

Přihlášení